Акумуляторна батарея, мабуть, одна з найкращих та корисніших відкриттів останніх століть. Акумулятор здатний живити безліч пристроїв від крихітного обладнання до вантажних електромобілів. Якщо ж розглядати акумулятори для сонячних електростанцій  - це буде чудовим доповненням, що дасть змогу використовувати згенеровану електроенергію не лише в сонячну пору, а ще й у вечері, або вночі, за відсутності генерації електроенергії. Оснащення акумуляторами можливе лише з автономним та гібридними типами сонячних електростанцій. Мережевий тип сонячних електростанцій здатний працювати лише із загальною мережею.

Скільки потрібно акумуляторів для сонячної електростанції, пропорційно залежить від того, на скільки часу необхідно забезпечити автономне живлення певних пристроїв, або будинку загалом. На цьому етапі потрібно детально порахувати загальну потужність пристроїв та їх час роботи. Припустимо, нам потрібно забезпечити будинок електроенергією у вечірній період, з 18 години до півночі (6 годин). Далі потрібно порахувати що у нас буде працювати в даний період, та яке буде споживання.

Бачимо, що для забезпечення будинку електроенергією протягом 6-ти годин - потрібно близько 12 кВт (12000 вт). Щоб визначити загальну ємність акумуляторів, потрібно 12 кВт (12000 вт) розділити на робочу напругу акумуляторів (наприклад на 12 В), а також розділити на втрати інвертора, приблизно це становить 0.8 (ККД інвертора 80%). В результаті чого, отримаємо сумарну ємність акумуляторів. 

12000 / 12 * 0,8 = 800 А

(щоб дізнатись необхідну ємність в амперах - потрібно одержані 12000 вт. розділити на напругу акумуляторів 12 в та помножити на втрати інвертора 0,8)

Тепер, щоб дізнатись скільки акумуляторів потрібно, щоб отримати 800 А - необхідно це значення розділити на ампераж вибраного акумулятора. До прикладу, якщо ємність акумулятора становить 200 А, нам потрібно 800 розділити на 200 і одержимо число 4. Це означає, що нам потрібно буде 4 акумулятори ємністю 200 А., тобто 4 акумулятори в загальній сумі нам дадуть 800 А.

 

800 / 200 = 4 акумулятора

(щоб дізнатись кількість необхідних акумуляторів - потрібно загальну ємність 800 А розділити на ампераж вибраного акумулятора)

 

Також альтернативним способом розрахунку, може бути розрахунок через необхідну кількість акумуляторів. Припустимо, якщо вам потрібно встановити чітко 8 акумуляторів - загальну ємність в 800 А потрібно розділити на 8, в результаті дізнаємось потрібну ємність одного акумулятора. В нашому випадку це буде 100 А (800 / 8 = 100 А). Іноді, точно значення розрахованої ємності може і не бути. В такому випадку раціональніше обрати акумулятор з більшим значенням.

800 / 8 = 100 А

(щоб дізнатись ємність одного акумулятора - потрібно загальну ємність в 800 А розділити на необхідну кількість акумуляторів)

Аналогічні розрахунки, того, скільки потрібно акумуляторів для сонячних панелей, варто здійснювати беручи до уваги характеристики сонячного інвертора. Знов ж таки нагадаємо, що з  акумуляторами можуть працювати лише інвертори автономного та гібридного типу, крім цього в технічній документації інвертора вказується напруга акумуляторів, з якими вони можуть працювати, а також їхня кількість. Слід детально ознайомитись з технічною документацією як сонячного інвертора, так і акумуляторів, щоб уникнути поломок робочого обладнання.  При виборі, або розрахунку акумуляторних батарей для резервного живлення радимо одразу звернутись до спеціалістів компанії “Правильне електроживлення”, які максимально точно та швидко здійснять усі необхідні для вас розрахунки.