Сонячна зарядна станція для зарядки автомобілів працює на основі сонячних панелей, які збирають сонячну енергію і перетворюють її на електричний струм. Основний принцип роботи такої зарядної станції включає наступні етапи: збір енергії, перетворення та заряд акумулятора. Але чи доцільно заряджати свій електромобіль від сонячних панелей? Поговоримо про це в даній статті.
Шлях енергії від сонця до заряду акумулятора в авто
Для того, щоб сонячна енергія зарядила наш акумулятор, їй потрібно пройти далекий шлях від сонця до поверхні землі. На це знадобиться десь 8 хвилин 20 секунд. Далі цю енергію приймуть сонячні панелі, які за пару секунд вироблять з енергії світла електричну. Інвертор цю енергію перетворить і надішле до зарядної станція, яка вже зарядить ваш автомобіль. І того, за вісім з половиною хвилин, енергія яка тільки но вийшла із нашого Сонця вже у нашому авто. Хіба це не диво?
Сонячні панелі збирають сонячне випромінювання і перетворюють його на постійний струм (DC). Це досягається за допомогою фотоелектричного ефекту, коли фотоелектричні матеріали у сонячних панелях здатні генерувати електричний струм при оптичній інсоляції. Панелі підключаються до інвертора, який перетворює постійний струм (DC) на змінний струм (AC). Це необхідно, оскільки більшість електричних автомобілів та електричних систем працюють на змінному струмі. Змінний струм, вироблений інвертором, надсилається через зарядний пристрій в акумулятор вашого авто.
Принцип роботи сонячної зарядної станції
До сонячної зарядки підключаються 2 джерела електроенергії: зовнішня мережа та сонячна електростанція.
В денний час навантаження – 2 зарядних пристрої живляться у якості першого пріоритету від сонячної електростанції. Якщо сонячної енергії недостатньо (похмура погода, зарядна потужність більша за потужність сонячних батарей), дефіцит покривається за рахунок зовнішньої мережі.
В нічний час живлення відбувається за рахунок зовнішньої мережі. Також під час дії нічного тарифу додатково заряджаються акумулятори.
Конструкція та склад сонячної зарядної станції
Сонячна зарядна станція складається з:
- Навісу на 2 електромобілі. Навіс може бути масштабовано для будь-якої кількості автомобілів;
- Сонячних батарей, розташованих у якості непротікаючого навісу;
- Сонячного інвертору потужністю, розташованого всередині стійок навісу (антивандальне розташування);
- Блоку акумуляторних батарей, розташованих в стійках навісу (антивандальне встановлення);
- Двох зарядних пристроїв (кількість та потужність зарядних пристроїв може бути змінено за погодженням із замовником). Додатково може бути встановлено систему дистанційного керування зарядною станцією;
- Вузла обліку та підключення до зовнішньої мережі (розташування за погодженням з оператором системи розподілу).
Переваги сонячної зарядної станції
Сонячна зарядна станція для зарядки автомобілів має декілька переваг:
- Екологічно чиста. Сонячна зарядна станція використовує сонячну енергію, яка є відновлювальним джерелом енергії. Під час зарядки автомобілів не викидаються шкідливі викиди в атмосферу, що сприяє зменшенню впливу на зміну клімату та поліпшенню якості повітря.
- Енергозберігаюча. Завдяки сонячним панелям, зарядна станція виробляє електричну енергію без використання традиційних джерел палива. Це дозволяє знизити залежність від імпорту нафти та газу, а також зменшити споживання енергії з електричних мереж.
- Економічна вигода. Хоча встановлення сонячної зарядної станції може потребувати початкових витрат, на довгострокову перспективу вона може забезпечити значну економію. Власники автомобілів з електроприводом можуть заряджати свої автомобілі безкоштовно або за значно меншу вартість (від 0,8 до 2,5 грн за кВт), порівняно з покупкою із мережі.
- Незалежність від мережі: Сонячні зарядні станції можуть бути встановлені віддаленими від електричних мереж місцями, що надає більшу незалежність і гнучкість. Це особливо корисно для областей з обмеженим доступом до електричних мереж або віддалених районів.
- Довговічність: Сонячні панелі мають довгий термін служби та потребують мінімального технічного обслуговування. Вони стійкі до атмосферних умов і можуть працювати до 50 років.