Відсутність електрики одразу вибиває нас з комфортного стану. Неможливість зарядити телефони та планшети, увімкнути побутову техніку, заважає вести звичний спосіб життя та приносить багато незручностей. Щоб вирішити цю проблему, існують спеціальні портативні прилади для індивідуального застосування - переносні генератори та мобільні електростанції.

Як і будь-який пристрій, вони мають свої особливості, переваги та недоліки. Щоб зробити правильний вибір, потрібно спочатку зрозуміти, що таке переносний генератор та портативна електростанція, та яка між ними різниця.

Що таке генератор та портативна електростанція та їх порівняльна характеристика

І електричні переносні генератори, і портативні електростанції відносяться до джерел безперебійного живлення. Такі мобільні прилади необхідні при відсутності струму чи перебоях у централізованому енергопостачанні. Вони стануть вам у пригоді вдома, на відпочинку та в далекій дорозі. Незважаючи на те, що переносний генератор та портативна електростанція мають однакове призначення, різниця між ними дуже велика: 

Показник

Переносний генератор

 

    Портативна електростанція

Живлення та принцип дії приладу

Працює на газі або рідкому паливі (бензин та дизельне пальне). Переробляючи паливо, перетворюють енергію його згоряння у електричну.

Заряджається від мережі (звичайної побутової розетки, автомобільної запальнички), або сонячних батарей. Найбільш сучасні комбіновані моделі поєднують обидва способи зарядки. Накопичують заряд у внутрішній батареї, та передають його назовні.

Безпечність та комфорт

 

Переносні генератори утворюють шкідливі для здоров’я людини та навколишньої середи викиди. Тому для їх встановлення потрібно окреме приміщення з гарною вентиляцією.

Так як генератор не тільки чадить, а й гучно гуде, рекомендується розміщувати його подалі від житла

 

Портативна електростанція - повністю безпечний, безгучний та екологічно чистий прилад. Тому зовсім немає різниці, де ви його застосуєте: у жилому приміщенні, наметі чи на відкритому повітрі.

Мобільність та Продуктивність

Переносний електрогенератор великої потужності буде об’ємним та важким. А маленький не задовольнить усіх ваших потреб, і згодиться лише для живлення мінімуму електроприладів.

Портативні електростанції дійсно компактні. Навіть невеличкий пристрій, який дуже зручно взяти в дорогу, може мати високу потужність. (Також для збільшення продуктивності передбачено підключення ще однієї додаткової батареї). А завдяки численним розеткам, портам та роз’ємам від портативної електростанції можна одночасно живити електроприлади та зарядити кілька девайсів.

Зручність користування

Щоб користуватися генератором, треба завжди мати запас пального та не забувати його своєчасно заправляти. Це забирає час та потребує зусиль з вашого боку.

Поставити на зарядку портативну електростанцію дуже легко. Деякі моделі мають додаткову функцію швидкої зарядки, що значно економить ваш час.