Питання вибору сонячних панелей завжди буде актуальним для тих, хто планує встановити власну сонячну електростанцію. Основні дилеми, з якими стикається покупець – як вибрати сонячні панелі та які сонячні батареї кращі. В даній статті ми дамо вам потрібну відповідь.
Отож, сонячні батареї як вибрати? Для початку варто звернути увагу на бренд самого фотомодуля та умови, в яких вони будуть використовуватися. Якщо фотомодуль Вам потрібен виключно для станцій малої потужності, або ж для конкретних цілей (кемпінг) чи щось в цьому руслі, важливе значення відіграє вольтаж. Для малопотужних систем або одиночного використання підходять панелі з показником напруги у 12 В, а от для потужніших мережевих СЕС напруга повинна складати 24 В. Для невеликих систем бренд фотомодуля не відіграватиме особливого значення.
Які сонячні батареї найкращі? Ми рекомендуємо розглянути першу десятку даного рейтингу – Risen Energy, Ja Solar, Longi Solar, Jinko Solar, Trina Solar. Дані компанії на ринку альтернативної енергетики вже давно, і зарекомендували себе найкращим чином. Щорічно ці бренди представляють нову продукцію, у відповідності стандартів та умов ринку, тож їх товар залишатиметься актуальним ще доволі довго. Крім цього, численні тестування від провідних експертних комісій, наприклад, TUV SUD, підтверджує високу якість продукції вищеперелічених концернів.
Тепер звернемо увагу на різні типи сонячних батарей. Тож, які кращі сонячні панелі – полікристалічні чи монокристалічні? Виберімо ці два типи, бо вони користуються масовою популярністю. В плані ефективності та потужності – однозначно кращими назвемо монокристалічні панелі. Показники ККД переважають полікристалічні аналоги на 3-4 %. Показник втрати потужності при нагріванні теж є меншими. Єдиний аспект, в якому полікристалічні батареї є більш конкурентними – це ціна. В плані економічної ефективності протягом перших п’яти років експлуатації, полікристалічні модулі дещо виграють. Але враховуючи повільнішу деградацію, то монокристалічні панелі вже після 10 років експлуатації приноситимуть більшу економічну вигоду. Крім цього, цінова різниця між обома типами фотомодулів щорічно скорочується, що додає черговий бал монокристалічним панелям. Підсумовуючи, які сонячні панелі кращі? Однозначно відповімо – монокристалічні.
Вибираючи сонячні панелі, потрібно також розглянути їх тип побудови. До прикладу, панелі бувають з суцільними комірками (Full-Cell) чи половинчастими (Half-Cell), PERC архітектури чи Bificial. Як вибрати сонячну панель, відштовхуючись від цих значень? Пояснюємо. Half-Cell панелі ефективніше працюють при затіненні, тож їх доцільно використовувати на даху. PERC фотомодулі відрізняють вищою ефективністю. Двосторонні панелі (Bificial) – це сучасна розробка, яка дозволяє збільшити сумарний виробіток панелі до 25% внаслідок використання і фронтальної, так і тильної сторони фотомодуля.