Для ефективного підбору безперебійника важливо правильно підібрати основний пристрій безперебійного живлення. Це може бути:
✔️ ДБЖ (UPS)
✔️ портативна зарядна станція
✔️ інвертор + акумулятор + сонячні панелі

Для того, щоб визначити який з цих варіантів вам підходить, спершу потрібно розрахувати потужність і протягом якого часу вона потрібна. 

 Розберемо це на прикладі.
У вас є потреба забезпечити електроживленням протягом 8 годин такі електроприлади: холодильник (250Вт), газовий котел (200Вт), загальне освітлення (300Вт), зарядки до телефонів, ноутбуків + роутер (300Вт). Після цього потрібно приблизно вирахувати скільки годин буде працювати кожен з приладів. Умовно, холодильник (3 год), газовий котел (7 год) зарядки (3 год), освітлення (3 год). Таким чином, можна сформувати таблицю та графік навантаження і розрахувати якої ємності вам потрібний акумулятор.

Назва електроприладу

Потужність, Вт.

Години роботи, год.

Загальна потужність, Вт*год.

Холодильник

250

3

750

Газовий котел

200

7

2100

Загальне освітлення

300

3

900

Зарядки+роутер

300

3

900

Сумарно

1050

16

4650 

 

Тобто для того, щоб забезпечити електроживленням вам потрібно підібрати безперебійник, який забезпечить 4650Вт*год потужністю, але максимальна потужність за 1 год становить 1050 Вт.
Насправді, 4650Вт*год це є забагато для UPS, зарядної станції, бо вони не містять в собі такої ємності. 
Саме тому найкращий варіант — це поставити інвертор + акумулятори. 
Наприклад: інвертор на 3кВт 24В та акумулятори ємністю 
200А*год. Або інвертор 5-6кВт 48В та акумулятори ємністю 100А*год. Різниця між цими інверторами полягає тільки в тому, що за 1 год інвертор в першому випадку може максимум видати 3кВт,  а в другому випадку 5-6кВт, враховуючи, що загальний запас потужності в них буде однаковий 5кВт (24В*200А*год) і (48В*100А*год) там і там потужність загальна 4800Вт*год. 

Аналогічно можна розраховувати необхідну потужність для всього будинку чи квартири. Навіть для трифазного типу живлення. 
Різниця полягає в тому, що для трифазного типу бажано рівномірно розподілити навантаження. Наприклад, якщо загальне споживання становить максимум 12кВт, то потрібно розподілити навантаження на кожну фазу не більше 4кВт. А сумарну кількість акумуляторів можна збільшувати і до 20-30кВт. 

Важливо! Окрім цього до інверторів можна підключити сонячні панелі для дому. Таким чином і будинок буде забезпечуватись електроживленням, і акумулятори будуть заряджатися. 

Якщо підібрати правильні панелі, то можна повністю забезпечитись електроживленням від сонця і не залежати від мережі міста.

Через такий своєрідний колообіг сонячної енергії у вашій оселі ви будете повністю автономними від мережі міста і про таку проблему, як позапланові відключення світла, зможете повністю забути.