Переносні сонячні зарядні станції – це пристрої, які виробляють електроенергію (постійний електричний струм) у будь-якому місці, за умови знаходження під променями сонця, незалежно від інших факторів навколишнього середовища, таких як температура та сила вітру. Ці пристрої є або складаються гармошкою панелі, або окремі цілісні майданчики, які перетворюють енергію сонця в електрострум.

Огляд технічних характеристик переносної сонячної зарядної станції

На ринку представлено безліч варіантів цих пристроїв з різними габаритами та вихідною потужністю. Головна відмінність між ними полягає у розмірах та продуктивності. Переносні сонячні станції можна класифікувати за такими параметрами:

  1. 5-10 Вт. Підходять для підтримки безперервної роботи та підзарядки різних малопотужних пристроїв, таких як смартфони, планшети, нетбуки.
  2. 15-25 Вт. Популярні серед туристів, оскільки забезпечують зарядку мобільних гаджетів навіть за мінливої хмарності.
  3. 30-50 Вт. Підходять не тільки для туристів, але і для дачників та інших людей, що постійно проживають, у разі відключення централізованого електропостачання. З їх допомогою можна одночасно заряджати кілька пристроїв, залишатися на зв'язку та забезпечувати коннект з GSM-мережею та 4G.
  4. Понад 50 Вт. До цієї категорії входять сонячні панелі, здатні виконувати різні побутові завдання, такі як підігрів води, робота кип'ятильника, невеликого холодильника, телевізора (з використанням інверторного апарату). Більшість таких пристроїв мають роз'єм з вихідною напругою 18 В, що дозволяє підключати їх до систем автономного енергопостачання.

Переваги використання переносної сонячної зарядної станції

Сучасна переносна сонячна зарядна станція має забезпечувати високі показники коефіцієнта корисної дії, бути довговічною та оснащеною роз'ємами для підключення різних гаджетів з різними значеннями напруги. Компактність, вага пристрою також відіграють важливу роль. Чим менше ці значення при однаковій продуктивності, тим привабливішим стає пристрій потенційних покупців. Сонячна батарея-станція повинна бути максимально надійною, для чого використовуються різні датчики: температурні, що відображають значення напруги, струму, рівня заряду, виявлення короткого замикання у вторинному ланцюзі та ін. роботу.

Вибір та придбання переносної сонячної зарядної станції

Перш ніж придбати переносну сонячну зарядну станцію, слід враховувати такі критерії:

  1. Ефективна потужність, яка залежить від інтенсивності сонячного випромінювання. Цей показник виправданий за відсутності хмарності та туману, оскільки за наявності перешкод прямим сонячним променям може відбутися значне зниження ефективності.
  2. Ступінь вологозахищеності. Більшість пристроїв відповідають стандартам IP44 або IP45, що дозволяє використовувати їх на відкритому повітрі в різних погодних умовах (туман, дощ, сніг), за винятком бур та сильних вітрів, які можуть перекинути станцію.
  3. Ціна. Цей чинник, хоч і є важливим при виборі товару, не має бути єдиним вирішальним. Дорогі пристрої можуть не завжди відповідати очікуванням, тоді як дешеві можуть бути менш надійними.

Дизайн та виробник. Слід звернути увагу на ці аспекти під час вибору сонячної зарядної станції.

Використання та догляд за переносною сонячною зарядною станцією

Переносний сонячний зарядний пристрій можна використовувати як альтернативне джерело електроенергії будь-де або для спільного живлення. Стаціонарна установка передбачає розміщення у приватному будинку чи іншому об'єкті, підключеному до мережі централізованого електропостачання. У разі відключення електроживлення портативна сонячна зарядна станція може підтримувати зв'язок, забезпечувати роботу системи відеоспостереження та інших пристроїв.

Догляд за пристроєм полягає в забезпеченні його цілісності (враховуючи, що сонячні панелі можуть бути крихкими і схильними до пошкоджень від механічних впливів) і регулярного очищення. У разі забруднення робочої поверхні рівень генерації електроенергії може значно знизитися. Також необхідно періодично замінювати акумулятори, оскільки вони мають обмежений ресурс.