29 грудня 2023 року НКРЕКП постановою № 2629 затвердила нові ставки стандартного приєднання кожного українського дому до електромережі.

Що це означає? Що в залежності від того де в нас буде перебувати точка приєднання, в місцевому населеному пункті чи у селі, буде і різнитися вартість цього приєднання. Такі ставки також залежать і від області в якій відбуватиметься підвищення “техумов”.

Як провести розрахунки?

Для цього необхідно вибрати відповідну таблицю відносно розміщення об’єкта підключення (місто, село). Обрати відповідний регіон та тип підключення (однофазне / трифазне).

Що таке категорія надійності електропостачання ?

Час, протягом якого допускається зупинка енергопостачання, він залежить від регламенту чергових робіт на стороні електропостачальної компанії та умов договору зі споживачем.

Перша і друга категорії: передбачають вказівку в угоді з енергопостачальником максимального часу припинення електропостачання в годинах за 12 місяців. При цьому в розрахунок приймаються схеми, характеристики джерел постачання, наявність аварійного живлення, інші умови.

Третя категорія: допускається загальна тривалість відключення протягом року не більше 72 годин, і не довше доби за раз. У цей період входить час на відновлювальні роботи. Винятком є випадки, коли ремонти і відновлення зажадають більш тривалого періоду, узгодженого з державними контролюючими органами.

Стандартно для побутових користувачі доступна третя категорія надійності електропостачання, відносно неї і варто проводити розрахунок.

Як рахувати далі ?

Необхідне значення в тис.грн необхідно перемножити на потужність підведення нової електролінії та до отриманого значення додати +20% ПДВ.

Отримане значення буде приблизною вартістю, яку необхідно закладати на етапі передбачення витрат на будівництво сонячної електростанції під “Зелений Тариф” або для власного користування.

ЯК СКОРИСТАТИСЯ НАШИМИ ПОСЛУГАМИ?

Наша компанія “Breen” пропонує індивідуальний підхід до кожного клієнта, допомагаючи підібрати оптимальне рішення сонячної електростанції з урахуванням особливостей вашого бізнесу. Ми забезпечуємо повний цикл послуг, включаючи проектування, установку, підключення та обслуговування системи.

За додатковою інформацією звертайтеся за номером телефону +380 (73) 833-88-41